4 powody, dla których warto przepompować szambo przed jesienią.

ivan-bandura-6wSevhW1Dzc-unsplash

Wraz z końcem lata i nadejściem jesieni możesz przejść wiele zmian w ramach swojej codziennej rutyny. Jeśli minęło kilka lat od ostatniego pompowania szamba, początek sezonu jesiennego to idealny czas na rozważenie usługi. Pompowanie szamba całkowicie czyści zbiornik, pozbywając się tłuszczu i zanieczyszczeń nagromadzonych przed laty.

Na Florydzie nie musisz się martwić o zamarznięte grunty wpływające na działanie pompy, ale istnieje kilka innych czynników, które sprawiają, że początek jesieni jest idealnym czasem na pompowanie szamba. Sprawdź powody i jak ulepszyć szambo.

1. Skutki sezonu huraganów

Sezon jesienny na Florydzie jest również nazywany sezonem huraganów. Jednym z głównych problemów związanych z sezonem huraganów i szambo jest wzrost opadów. Ulewne deszcze mogą zmienić codzienne użytkowanie pól odwadniających. Nadmierna ilość wody może uniemożliwić prawidłowe opróżnianie szamba i spowodować wyciekanie szamba na powierzchnię.

Dodatkowe ciśnienie i przepełnione szamba mogą również spowodować uszkodzenie samego zbiornika. Kiedy korzystasz z usługi pompowania, szambo zostanie oczyszczone i pozostawi dużo miejsca na odprowadzanie nadmiaru wody deszczowej. Zanieczyszczona woda na twoim podwórku może stanowić zagrożenie dla zwierząt, dzieci i roślin.

Usługa pompowania zwykle zapewnia czyste warunki w zbiorniku, które przetrwają wiele sezonów huraganów, zanim potrzebna będzie kolejna pompa. Dzięki zadbaniu o szambo możesz skupić się na innych potrzebach swojego domu, jeśli w okolicy nadejdzie wielka burza. Nie chcesz odkładać problemów z szambo, zanim problem wymknie się spod kontroli.

2. Sprzątanie na koniec lata

Sezon letni może wprowadzić wiele dodatkowych elementów do szamba. Jeśli często chodzisz na plażę, możesz mieć więcej piasku i włosów przedostających się do kanalizacji. Gruz może szybko gromadzić się w szambie i pozostawiać mniej miejsca na ścieki.

Letnie opcje jedzenia mogą również trafić do szamba. Tłuszcz z grillowanych potraw, takich jak hamburgery, steki i hot dogi, może stwardnieć i unosić się w pobliżu górnej części szamba. Ostatecznie nagromadzenie tłuszczu może spowodować zatkanie rur wylotowych. Smar ułatwia również zaczepianie się innych zanieczyszczeń o boki szamba.

Bakterie w zbiorniku nie rozłożą tych elementów, a wpływ będzie coraz większy. Rozpocznij nowy sezon jesienny od usługi pompowania. Pełna inspekcja zbiornika może również dostarczyć szczegółowych informacji o tym, jakie elementy miały największy wpływ na Twój zbiornik i o czym należy pamiętać w przyszłości.

Inspekcje zbiorników mogą obejmować specjalne kamery, które wchodzą do zbiornika. Hydraulik będzie monitorował wideo w czasie rzeczywistym i poruszał kamerą, aby zobaczyć różne obszary zbiornika. Metoda kamerowa zapobiegnie konieczności przekopywania całego podwórka i oglądania zbiornika.

3. Dodatkowi Goście

Jesień to częsty czas na przyjmowanie gości. Przykłady obejmują imprezy związane z oglądaniem piłki nożnej, obchody Halloween i Święto Dziękczynienia. W niektórych przypadkach goście mogą zostać na kilka dni. Dodatkowi goście będą mieli wpływ na korzystanie z kanalizacji, w tym nadmierne spłukiwanie wody i toalety.

Jeśli twój zbiornik nie jest odpowiednio opróżniony, szambo może nie poradzić sobie z dodatkowym użyciem. Rozmiary zbiorników są dostosowane do liczby osób w domu. Jeśli masz nie pompowany zbiornik i dodatkowych gości, ryzykujesz przepełnienie szamba lub możliwe uszkodzenia. Ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić, jest przepływ wody zwrotnej przez rury w przypadku zatkania.

Pompowanie szamba pomoże również wtedy, gdy musisz podawać i przygotowywać dodatkowe posiłki dla gości. Tłuszcze i zanieczyszczenia z pewnością spłyną do kanalizacji, a będziesz chciał uniknąć problemów septycznych przez kilka dni, kiedy masz gości.

4. Zastosowanie w instalacjach wodno-kanalizacyjnych w pomieszczeniach

Goście nie tylko będą częściej korzystać z instalacji wodociągowej w pomieszczeniach, ale także ilość zużytej wody może naturalnie wzrosnąć jesienią. Chłodniejsze dni i burze mogą częściej zatrzymywać cię w domu. Gdy dzieci wrócą do regularnego harmonogramu zajęć szkolnych, często będą częściej przebywać w domu i będą miały coraz więcej rutynowych czynności, takich jak codzienne prysznice.

Lato mogło obejmować również wakacje lub dłuższe dni poza domem. Gdy wrócisz do domu, szambo będzie miało dużo większe zastosowanie. Pompowanie szamba zapewni ci dużo spokoju podczas przechodzenia do nowego sezonu i codziennych nawyków.