Instalacje gazu ziemnego – nowa konstrukcja a modernizacja.

pexels-johannes-havn-1716008

Nowa konstrukcja z gazem ziemnym:
rurociąg gazu ziemnego do nowego obiektu jest zwykle prowadzony do podziemnego nowego budynku za pomocą materiałów hydraulicznych do gazu ziemnego, przez personel, który jest wykwalifikowanym i certyfikowanym technikiem gazowym, który instaluje rurę i przeprowadza próbę ciśnieniową; upewnienie się, że instalacja spełnia wszystkie przepisy budowlane i jest bezpiecznie zainstalowana. Ta część instalacji zwykle kończy się na fundamencie konstrukcji. Na końcu gazociągu podziemnego, przy fundamencie budynku, dostawca gazu ziemnego zainstaluje gazomierz.

Z gazomierza, który znajduje się na zewnątrz budynku, rurociąg gazowy można wyprowadzić na zewnątrz budynku (pod ziemię), aby uzyskać dostęp do wnętrza konstrukcji w wielu miejscach, w zależności od potrzeb. Przewody gazowe można również poprowadzić przez ściany lub przez strych. W większości przypadków przewody gazowe znajdują się w ścianach lub na strychu, gdzie są najłatwiej dostępne do wymiany lub naprawy i łatwiejsze do dodania do systemu.

Na zewnątrz i wewnątrz budynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów materiałów do rurociągów gazowych. 1- rura stalowa czarna, 2- rura stalowa ocynkowana, 3- rura elastyczna – karbowana ze stali nierdzewnej; 4- Stal epoksydowa wiązana fuzyjnie, 5- Rury gazowe z żółtego (polietylenu). Należy zauważyć, że rura gazowa z żółtego polietylenu jest produktem z wyboru, z ponad 90% wykorzystaniem rur gazowych w Polsce. Sprawdź przepisy budowlane w swoim mieście i stanie, aby określić, jakie rodzaje materiałów rurociągów gazowych są dozwolone.

Doposażenie budynku w gaz ziemny:
Doposażenie budynku w gaz ziemny wymaga prawie takiej samej instalacji rur gazowych, jak w przypadku nowej konstrukcji. Różnica polega na tym, że konieczne może być wycięcie w ścianach w celu poprowadzenia rur lub poprowadzenie rur wokół lub pod budynkiem do wybranych punktów wejścia w celu podłączenia do urządzeń gazowych. Wszystkie punkty dostępu i zmienione w całym budynku będą musiały zostać naprawione i przywrócone do pierwotnego stanu po zakończeniu modernizacji.

Właściciele budynków powinni pamiętać, aby zawsze korzystać z licencjonowanego i certyfikowanego wykonawcy rurociągów gazowych, do realizacji swoich projektów związanych z gazem ziemnym. Firma gazownik łódź posiada wiedzę na temat wszystkich form nowych konstrukcji oraz tego, co należy zrobić, aby zainstalować gaz ziemny w istniejącym budynku. Ich fachowo wyszkolony i wysoko wykwalifikowany personel będzie z Tobą współpracował na każdym etapie, aby upewnić się, że Twój projekt został ukończony zgodnie z przepisami miejskimi i stanowymi oraz wszystkimi przepisami dotyczącymi rurociągów gazowych. Zawsze pamiętaj, że gaz ziemny jest wybuchowy, wysoce łatwopalny i wyjątkowo niebezpieczny i powinien być obsługiwany wyłącznie przez profesjonalistów.