Jak wynegocjować najlepszą cenę na używany samochód?

skup aut powypadkowych Warszawa

Wiedza jest najlepszym źródłem uzyskania najlepszej oferty. Wiedza o tym, jakie inne samochody, takie jak ten, o który się targujesz, jest kluczem do obniżenia ceny. Ale co jeszcze? Tutaj do gry wchodzą twoje umiejętności negocjacyjne. Po prostu zaakceptowanie ceny naklejki sprzedawcy jako najniższej możliwej ceny jest dobrym sposobem na wywołanie u kupującego wyrzutów sumienia. W przeciwieństwie do nowego samochodu, który mógł nigdy nie przejeżdżać przez parking skupu aut powypadkowych Warszawa, używany samochód jest już w ruchu iw rezultacie stracił już część swojej wartości.

Bądź strategiczny

Gdy celem jest niższa cena zakupu, nie chcesz wchodzić z niewłaściwym podejściem. Wychodzisz na zbyt wymagającego, a krupier może nie chcieć iść na żadne ustępstwa na twoją korzyść. Wejdź zbyt miękko, a mogą cię postrzegać jako popychadło.

Kiedy siadasz ze sprzedawcą i przedstawiasz swoją ofertę, bądź stanowczy, ale uprzejmy. Poinformuj ich, że odrobiłeś pracę domową i wiesz, ile jest wart samochód. Nie pozwól im próbować sprowadzić rozmowy z kursu; skup się na omawianym problemie. Sprzedawca może próbować odwrócić Twoją uwagę, rozmawiając o finansowaniu, ubezpieczeniu lub dodatkach, takich jak plan konserwacji; jest to pułapka, której powinieneś być przygotowany na uniknięcie.

Skup aut powypadkowych Warszawa

Skorzystaj z okazji i jasno przedstaw argumenty, dlaczego sprzedawca powinien zaakceptować niższą cenę. Na przykład, jeśli widziałeś ten sam samochód stojący na parkingu od tygodni, przypomnij sprzedawcy, że podpisanie umowy pomogłoby zwolnić miejsce na inny pojazd. Jeśli podczas kontroli wykryto coś drobnego, co trzeba będzie naprawić, pamiętaj o tym. Celem jest skłonienie dealera do potwierdzenia wszystkiego, co może uzasadniać przyjęcie Twojej oferty.

Jeśli skup aut powypadkowych Warszawa powie ci, że sprzedawca nie może wziąć niczego poniżej ceny naklejki, bądź gotów odejść. W tym momencie mogą się zdarzyć dwie rzeczy: sprzedawca nagle zasugeruje, że możecie dojść do porozumienia w sprawie ceny albo uściśnie dłoń i każe wrócić, jeśli zmienisz zdanie.

skup aut powypadkowych Warszawa

Jeśli sprzedawca wybierze to pierwsze, przygotuj się na złożenie kontroferty na każdą sugerowaną cenę. Kontroferta może nie być dużo niższa niż cena naklejki, ale jest to otwarcie do dalszych negocjacji. W tym momencie możesz nieco zwiększyć własną ofertę, ale pamiętaj, aby mieć w zasięgu wzroku swój absolutny pułap. Może to trochę potrwać, ale w końcu możesz pójść na kompromis w sprawie ceny, która jest do zaakceptowania dla obu stron.

Bądź wytrwały

Negocjacje to sztuka, a czasami sprzedawca może po prostu nie chcieć słuchać, co masz do powiedzenia. Jedna sztuczka polega na przyjęciu twardej taktyki, aby spróbować cię zmęczyć. Tu właśnie pojawia się prawdziwy sprawdzian Twoich umiejętności negocjacyjnych.

Skup aut uszkodzonych warszawa

Jeśli twoja oferta zostanie odrzucona wprost, nie przesadzaj z powitaniem. Podziękuj sprzedawcy za poświęcony czas i powiedz, że będziesz szukać pojazdu gdzie indziej. Podaj swój numer telefonu i powiedz, że jeśli zmienią zdanie na temat sprzedaży, zadzwonią do Ciebie. Następnie poczekaj i zobacz, co się stanie.

skup aut uszkodzonych warszawa

Możliwe, że za dzień lub dwa krupier zadzwoni do ciebie z informacją, że ponownie rozważył twoją ofertę. Jeśli nie, jest to znak aby przejść do następnego komisu używanego samochodu i ponownie rozpocząć proces negocjacji. Może to być czasochłonne i żmudne, ale na koniec dnia podziękujesz sobie, jeśli twoje wysiłki negocjacyjne pozwolą ci kupić odpowiedni samochód w skupie aut uszkodzonych warszawa za odpowiednią cenę.

Dolna granica

Jeśli wiesz, czego chcesz i ile to powinno kosztować, jesteś w połowie drogi. Sprawdź NADA, Kelley Blue Book lub Edmunds, aby uzyskać informacje o cenach. Zarówno dealerzy, jak i prywatni sprzedawcy mają swoje zalety i wady, ale przed zakupem dokładnie sprawdź i przetestuj każdy samochód i uzyskaj raport historii pojazdu. W przypadku prawie nowego używanego samochodu warto przyjrzeć się programom CPO i pozostałym modelom.