Jaka jest cena szamba trzykomorowego?

szamba betonowe produkcja 10m3 (2)

Zdecydowałeś się na szambo trzykomorowe i nie masz pojęcia jaka będzie ostateczna cena? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd wszystkich kosztów i pozycji ostatecznej ceny szamba, o których nie powinieneś zapomnieć. Po jej przeczytaniu będziesz mógł przygotować budżet na realizację trzykomorowego szamba z filtrem piaskowym lub biologicznym.

Co to jest szambo trzykomorowe?

Trójkomorowy szambo to plastikowy pojemnik (studnia), w którym ścieki przepływają i są częściowo oczyszczane.  Szambo trójkomorowe działa na zasadzie przepływu . Woda stopniowo przepływa przez 3 komory, w każdej z nich osadza się osad.

Przefiltrowana woda z 3 komór spływa albo do studzienki, co nie jest idealnym rozwiązaniem ze względu na konieczny eksport i koszty finansowe, albo jest następnie odprowadzana przez filtr piaskowy lub biologiczny (do wód powierzchniowych, ścieków lub innych) .

Septik najlepiej nadaje się do używanych domów letniskowych i domków letniskowych . W przeciwieństwie do przydomowej oczyszczalni ścieków radzi sobie z nieregularną pracą i obciążeniem . Prowadzi to do słabej funkcjonalności domowych środków czyszczących. Wręcz przeciwnie, w przypadku nieruchomości o regularnym obciążeniu opłaca się zainwestować w pralnię chemiczną.

Trzykomorowy szambo ma tę wielką zaletę, że jest niezależny od prądu . To kolejny powód, dla którego można go wykorzystać w domkach letniskowych i innych obiektach rekreacyjnych. W przeciwieństwie do klasycznych studzienek bezodpływowych, szambo trzykomorowe oferuje oszczędności ekonomiczne i ekologiczne.

Ekonomiczny w tym sensie, że jeśli posiadasz ze swoim szambo filtr biologiczny lub ziemny, to nie musisz już kilka razy w roku płacić za wywóz ścieków . Ekologiczne, bo nowoczesne szamba potrafią usunąć ze ścieków nawet 97% zanieczyszczeń, a następnie możesz bezpiecznie nasiąkać tą wodą na swojej posesji.

Pozostałe pozycje w cenie szamba trzykomorowego

Badanie hydrogeologiczne

Badanie hydrogeologiczne dla szamba trzykomorowego będzie potrzebne w przypadku, gdy ścieki z szamba przepływają przez filtr biologiczny i chcemy je namoczyć. Cena za badanie hydrogeologiczne wynosi zazwyczaj od 5000.

Skoro są hydrogeolodzy tacy jak szafran, to opłaca się kontaktować z większą ich liczbą i otrzymywać więcej ofert. Niektórzy są tak zajęci, że kolejną randkę dostaniesz dopiero za sześć miesięcy.

Dlatego w Zakrze oferujemy naszym klientom zapewnienie hydrogeologa na terenie całej Republiki Czeskiej . Mamy zakontraktowanych partnerów i jesteśmy w stanie przedstawić Państwu wiele ofert. Nie musisz do nikogo pisać ani dzwonić. Wszystkim zajmiemy się bezpłatnie.