Najlepszy sposób na wyczyszczenie sukni.

woman-g43b5fbb4d_1920

Każda panna chce, aby jej wielki dzień był absolutnie doskonały. Kojarzą się z tym również ekskluzywne sukienki wieczorowe, które błyszczą z daleka. Jednak w takim stanie suknia zazwyczaj przeżywa tylko ceremonię iż czasem pojawiają się na niej różne plamy, którym po prostu nie da się zapobiec. Dlatego przyjrzeliśmy się, jak czyścić suknie, nie robiąc z nich kostiumu na bal maskowy.

Można powiedzieć, że obecnie istnieją trzy rodzaje narzeczonych. Niektórzy wypożyczają suknię w sklepie z sukniami, inni szyją ją na miarę, a następnie przechowują w szafie, a trzeci typ panien młodych kupuje suknię i sprzedaje ją po . Bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujesz, spodziewaj się, że suknią trzeba będzie zająć się jak najszybciej po ślubie.

Jak najszybciej wyczyść swoją suknię

Jeśli zdecydujesz się wypożyczyć swoją suknię, nie musisz martwić się o jej późniejsze pranie. Wypożyczalnia odzieży często pobiera opłatę za sprzątanie w ramach ceny wynajmu. O tym, ile będzie Cię to kosztowało, dowiesz się bezpośrednio z cennika lub z umowy, którą podpisujesz z wypożyczalnią. Zaletą tego jest to, że możesz spokojnie pojechać w podróż i niczym się nie martwić.

Jeśli należysz do tych beznadziejnych romantyczek, które nie potrafią zrezygnować ze swoich sukienek, nie zapomnij ich wyprać przed włożeniem do szafy. Jak najszybsze wyczyszczenie sukni dotyczy również tych panien młodych, które decydują się na sprzedaż sukni po. Im dłużej zwlekasz z czyszczeniem, tym więcej plam wniknie w tkaninę i trudno będzie się ich pozbyć.

Jak prawidłowo wyczyścić suknię?

Aby zapewnić sukience najlepszą pielęgnację i zachować ich piękny wygląd, tak jak w dniu, musisz dowiedzieć się, jak je wyczyścić. Każdy materiał wymaga własnej pielęgnacji, więc nie zapomnij zachować w sklepie informacji o jego konserwacji . W przypadku sukien szytych na miarę Twój krawiec z przyjemnością udzieli Ci tych informacji, więc nie zapomnij zapytać.

Czyszczenie chemiczne lub profesjonalne czyszczenie na mokro jest zwykle zalecane w przypadku sukien. Każda tkanina ma swoje własne cechy, na podstawie których inaczej reaguje na temperaturę wody i środki chemiczne.

Jakie plamy najczęściej pojawiają się na sukniach?

Ponieważ nosisz sukienkę przez cały dzień, plamy na sukni są całkowicie normalne. Ekskluzywne sukienki, które dotykają ziemi, z pewnością będą miały najwięcej plam. Będzie najbardziej brudny, zwłaszcza w deszczowe dni. Bardzo często pojawiają się również plamy od potu, jedzenia lub makijażu. Oprócz widocznych plam, sukienka będzie pachnieć różnymi zapachami.

Czyszczenie sukien w domu

Podobnie jak większość formalnych sukienek , nawet suknie zwykle nie nadają się do prania w pralce. Nie wolno go wybielać ani czyścić chemicznie. Oprócz materiału, o którym masz informacje od producenta, musisz również wziąć pod uwagę aplikacje, które pojawiają się na sukience. Składa się głównie z cyrkonii, cekinów, koralików lub koronki. Te aplikacje są przeszkodą nawet przy delikatnym praniu sukni w pralce. Sukienkę najlepiej włożyć do płóciennego worka i wyprać na najdelikatniejszym programie w najniższych temperaturach do 30⁰C.

Jeśli stwierdzisz, że sukienka nie nadaje się do prania w pralce, możesz spróbować wyprać sukienka w ręce. Ale najpierw wypróbuj odplamiacz na małym kawałku tkaniny, który nie jest bardzo widoczny, aby zobaczyć, jak tkanina na niego zareaguje. Na przykład ekskluzywna odzież damska doskonale sprawdza się na brzegu. Aby wyczyścić małe plamy, użyj miękkiej szczoteczki do zębów, aby nałożyć środki czyszczące.

Czyszczenie sukni w pralni chemicznej

Suknie są bardzo nieporęczne i często nie mieszczą się nawet w pralce w domu . Biorąc pod uwagę wszystkie zdobienia i ewentualną nieznajomość materiału, lepiej oddać suknię do czyszczenia profesjonalistom. Możesz mieć pewność, że sukienka wróci czysta, będzie ładnie pachnieć i co najważniejsze nie zbiegnie się ani nie zniszczy podczas konserwacji. Krótko mówiąc, sukienka będzie wyglądać świetnie, niezależnie od tego, czy będziesz ją przechowywać w szafie, czy sprzedać, aby mogła uszczęśliwić kolejną pannę młodą .