Stihl do liści – dmuchawy czy odkurzacze?

odkurzacze do liści Stihl

Wiele osób postrzega dmuchawy do liści Stihl jako głośne, wyrzucające opary marnotrawstwo paliwa – ale nowsze modele przewodowe i bezprzewodowe oferują dużą moc bez tych wad, które dotyczą dmuchaw zasilanych gazem, które rzadko są potrzebne w domu. Większość ludzi powinna rozpocząć poszukiwania od dmuchawy przewodowej, takiej jak Stihl BG 56, najlepszej dmuchawy, jaką znaleźliśmy w ciągu lat badań i testowania dmuchaw do liści w lasach New Hampshire od 2014 roku.

Dmuchawy do liści Sthil BG 56

Dmuchawa do liści Sthil BG 56 jest jak powietrzna bazooka. Szybko i łatwo dostaje się pod gęste, wilgotne lub splątane liście, aby je unieść i przesunąć do przodu. Okazało się, że prosty interfejs obsługiwany jedną ręką jest łatwy w użyciu, a zakrzywiony uchwyt zapewnia elastyczność w ustawianiu kąta strumienia powietrza. Toro zapewnia również drugi uchwyt głowicy z przodu rękojeści, co jest dobrą rzeczą, ponieważ strumień powietrza był tak silny w naszych testach, że czasami polegaliśmy na drugiej ręce, aby uzyskać lepszą kontrolę.

Zwykle dostępna za mniej niż 750 złotych, jest to jedna z najtańszych dmuchaw, jakie można uzyskać – jest tańsza niż większość innych modeli elektrycznych, a większość modeli bezprzewodowych lub gazowych może z łatwością kosztować 200 złotych więcej. Ale musi być odpowiednio dopasowany do Twojej nieruchomości: jest podłączony do gniazdka, co ogranicza zasięg do około 100 stóp lub mniej, a jeśli musisz również kupić zewnętrzny przedłużacz, to obniży to koszty oszczędności nieco spadły.

Worx WG521 Turbine 800

Jeśli Toro F700 nie jest dostępny, zalecamy dmuchawę do liści Worx WG521 Turbine 800, która jest najmocniejszą dmuchawą do liści, jaką kiedykolwiek testowaliśmy. To narzędzie jest absolutnym potworem w przesuwaniu liści po podwórku, ale ergonomia jest trudniejsza niż w przypadku Toro. Worx ma mniejszą rękojeść i nie ma przedniego uchwytu głowicy. Biorąc pod uwagę ogromną moc tego narzędzia, te dodatkowe funkcje, które można znaleźć w Toro, znacznie zwiększają komfort i kontrolę podczas zdmuchiwania liści. Jeśli Twoim priorytetem jest rozrzucanie liści po podwórku, to jest to narzędzie dla Ciebie, ale pamiętaj, że brak opcji uchwytu prowadzi do prawdziwego treningu przedramion.

odkurzacze do liści Stihl

Odkurzacze do liści Stihl

Jeśli musisz dmuchać poza zasięgiem przedłużacza o długości 50 lub 100 metrów, zdobądź bezprzewodową, zasilaną bateryjnie dmuchawę Ego LB6504 Power+ 650 CFM. Jego około 27 minut czasu pracy (na wysokim poziomie) ustępuje tylko 30 minutom, które uzyskasz z mniej wydajnego Ego LB5804. Odkurzacze do liści Stihl nie mają takiej mocy, jak modele przewodowe, ale w naszych testach jego bardziej skoncentrowany strumień powietrza lepiej radził sobie z gęstą matą mokrych liści, a przycisk turbo może wytworzyć dodatkową moc ( ale szybciej wyczerpuje baterię). Wady: waga i koszt. Przy wadze około 10 kilogramów prawie podwaja wagę Toro lub Worx, a przy typowej cenie nieco poniżej 300 złotych, Ego jest jednym z najdroższych bezprzewodowych urządzeń ręcznych, które oglądaliśmy. Jednak za te pieniądze otrzymujesz absolutnie najlepszą kombinację mocy, przenośności i łatwości użytkowania, a jest to szczególnie mądra inwestycja, jeśli planujesz poszerzyć swoją kolekcję wspaniałego systemu narzędzi do pielęgnacji trawnika firmy Ego, w tym kosiarek do trawy, trymery i odkurzacze do liści Stihl. Ten model zastępuje nasz poprzedni kilof, dmuchawę Ego LB5804 Power+ 580 CFM, wcześniejszą wersję dmuchawy do liści firmy Ego.