Technologia

 

TECHNOLOGIA

Nasze produkty wykonujemy z wysokiej jakości materiałów, używając przy tym nowoczesnego zaplecza technicznego.

Legowiska Abigail zostały zaprojektowane tak aby konstrukcja była stabilna, co zapewnia poczucie bezpieczeństwa i odprężenia zwierząt w czasie snu. Przy tym nie zapomnieliśmy, że pieski lubią miejsca gdzie jest miękko, wygodnie i przytulnie. Istotny jest również dla nas wygląd naszych produktów. Chcemy aby były estetyczne, nowoczesne i niespotykane. By stanowiły eleganckie dodatki w gustownie urządzonych pomieszczeniach.

Te dwa podstawowe, mogłoby się wydawać, wykluczające się aspekty, pogodziliśmy przy pomocy pianki (gąbki) tapicerskiej. Jest to materiał powszechnie stosowany w produkcji materacy, foteli, sof, kanap itp., czyli wszystkiego na czym nasi pupile uwielbiają leżakować.

Dlaczego nasze legowiska są stabilne i nie ulegają odkształceniu pod wpływem ciężaru zwierząt? Tajemnica tkwi w sposobie zastosowania pianki…

W standardowych legowiskach aby otrzymać pożądaną formę legowiska, w tym także o zaokrąglonych kształtach, szyje się odpowiedni pokrowiec a następnie wypełnia się go.

Stosuje się dwa rodzaje wypełnień. Pierwszy z nich to cienkie (1-2 cm grubości) elementy, pasy pianki wszyte w pokrowiec, który nadaje im kształt, wygina i dostosowuje do żądanej formy. W drugim wypadku używa się miękkiej kulki silikonowej, którą wypycha się pokrowiec. W obydwu przypadkach za formę legowiska odpowiada pokrowiec, który do stabilnych nie należy. Ścianki wyginają się pod wpływem ciężaru opierającego psa pozbawiając poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Takie legowiska może i są miękkie, ale zniekształcenie całej formy to tylko kwestia, nie tak bardzo odległego, czasu.

My do produkcji używamy bloków pianki, z której wycinamy gotowe elementy legowiska. Żadne z tych elementów nie są zginane, ściskane itp. podczas montażu w celu uzyskania odpowiedniego kształtu. W ten sposób uzyskujemy stabilną i jednocześnie miękką konstrukcję jeszcze przed obiciem go skórą ekologiczną. Do wyłożenia dna legowiska stosujemy nowoczesny rodzaj pianki, zwanej pamięciową (memoryczną), używaną do produkcji wysokiej klasy materacy. Charakteryzuje się ona wyjątkową miękkością, dostosowując się do kształtu ciała zwierzaka pod wpływem jego ciepła, zapewniając komfort podczas spania.

Abigail Hodowca Premium
Program dla hodowców psów

Zbieraj punkty i wykorzystuj je podczas zakupów w naszym sklepie internetowym ABIGAIL

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ na temat Programu PRZYSTĄP DO PROGRAMU HODOWCA PREMIUM