Jak uniknąć nagłych problemów z szambem na wakacjach (i przez cały rok).

szambo-betonowe(2)

4 najlepsze wskazówki

„Jak uniknąć nagłych przypadków septycznych?”

Właściciele domów często zapominają o swoich systemach septycznych, zwłaszcza w okresie świątecznym. Rzadko ludzie myślą o tym, co trafia do kanalizacji w domu, jednak jeśli w domu znajduje się szambo, brak konserwacji może być kosztowny. Regularna konserwacja szamba i systemu septycznego powinna być priorytetem dla ochrony Twojej inwestycji w dom, komfortu Twojej rodziny i bezpieczeństwa Twojej społeczności.

4 najważniejsze rzeczy, które należy zrobić, aby uniknąć nagłych wypadków septycznych

Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby upewnić się, że nie będziesz musiał wzywać służb ratunkowych dla swojego systemu septycznego. Oto lista 4 najważniejszych rzeczy, które należy zrobić, aby uniknąć nagłych przypadków septycznych:

  1. Zaplanuj regularną konserwację szamba. Jeśli nie utrzymasz systemu septycznego, dogoni on właściciela domu w najgorszym momencie. Pomyśl o tym w ten sposób, czy regularnie wymieniasz olej w swoim samochodzie? Obrócić opony i wykonać inne czynności konserwacyjne? System septyczny twojego domu również wymaga takiej samej uwagi.
  2. Nie spłukiwać chusteczek (dziecięcych, kosmetycznych, czyszczących itp.), nici dentystycznych, niedopałków papierosów, zabawek, opakowań, smaru, pieluch ani produktów kobiecych. Toaleta to nie kosz na śmieci, a to wszystko może powodować problemy w systemie septycznym.
  3. Imprezy i goście domowi powodują zwiększone zużycie i mogą przeciążać słaby system septyczny. Wszyscy uwielbiają celebrować święta i specjalne okazje w gronie rodziny i przyjaciół. Jeśli przyjmujesz dużą grupę, przepompuj szambo przed przybyciem gości . Jeśli dużo się bawisz, będziesz musiał częściej pompować szambo.
  4. Parkowanie pojazdów na szambie, zwłaszcza w porze deszczowej, może spowodować tysiące dolarów szkód. Ważne jest, aby znać lokalizację szamba i linii pola (lub pola drenażowego). Rozważ odgrodzenie tego obszaru liną, aby zapobiec parkowaniu na szambie .

Jak często powinienem wypompowywać szambo?

Jak wspomniano wcześniej, większość gospodarstw domowych powinna pompować szambo co 3 do 5 lat. Jeśli masz zbiornik z pompą i szambo, zbiornik z pompą powinien być serwisowany co 2 lata. Jeśli często bawisz się z wieloma gośćmi, Twój czołg powinien być serwisowany częściej, aby uniknąć problemów.